Wybierz rodzaj szkoły lub placówki:
  • Wszystkie szkoły:
  • Ilość znalezionych placówek: 445

Gdańsk położony jest na północy Polski, na Pobrzeżu Gdańskim. To duże miasto na prawach powiatu leży nad Bałtykiem i Zatoką Gdańską, przy ujściu rzeki Motławy do Wisły. Aglomeracja jest częścią Trójmiasta (wraz z Sopotem oraz Gdynią). Obecnie miasto jest stolicą woj. pomorskiego oraz centrum naukowym, gospodarczym i kulturalnym regionu.

Historia Gdańska liczy ponad 1000 lat.

Na terenie aglomeracji leży wiele lasów oraz innych terenów zielonych, które zajmują 24 procent jego powierzchni. Mieszkańcy mogą korzystać tutaj aż z 21 parków. Największy jest Park im. Ronalda Reagana zajmujący powierzchnię 40 hektarów oraz Park Zaspa im. Jana Pawła II, który rozciąga się na 24 hektarach. Jednym z częściej odwiedzanych miejsc jest Park Oliwski (11,3 ha). W mieście znajdują się również liczne pomniki przyrody (pojedyncze drzewa, grupy drzew, głazy narzutowe).

Aglomeracja obfituje w liczne zabytki architektoniczne. Najwięcej zabytków znajdziemy na Głównym Mieście. Tutaj mieści się Ratusz Głównego Miasta, Dom Uphagenów, Dwór Artusa. Na Starym Mieście uwagę zwraca Ratusz Starego Miasta, Wielki Młyn oraz kościół św. Katarzyny. Atrakcją może być również spacer Drogą Królewską lub ulicą Długą (reprezentacyjna ulica miasta).

Dane z 09/2013r. | Autor: P.F. | kontakt@polecana.szkola.pl Stylisi.pl