Wybierz rodzaj szkoły lub placówki:
  • Wszystkie szkoły:
  • Ilość znalezionych placówek: 227

Gdynia jest miastem powiatowym położonym nad Bałtykiem, na Pobrzeżu Gdańskim oraz Pojezierzu Wschodniopomorskim. Miasto leży w woj. pomorskim i stanowi część Trójmiasta.

Aglomeracja prawa miejskie posiada od 1926 roku ? w tętniącą życiem aglomerację miejską osada rybacka przemieniła się przede wszystkim dzięki budowie portu.

Gospodarka Gdyni opiera się głównie na przemyśle morskim. Funkcjonuje tutaj port specjalizujący się w przeładunkach kontenerowych oraz obsłudze żeglugi pasażerskiej. W mieście funkcjonuje Stocznia Gdynia S.A, Stocznia Marynarki Wojennej oraz wiele przedsiębiorstw, których działalność w pewnych obszarach związana jest z portem. Ponadto działają tutaj firmy specjalizujące się w przemyśle spożywczym (przede wszystkim przetwórstwo rybne) czy elektronice. Zatrudnienie wiele osób znajduje również w usługach.

Ta trójmiejska aglomeracja położona nad Bałtykiem może także pochwalić się wieloma nadmorskimi terenami spacerowymi. Turyści mogą tutaj wykupić bilet na rejs do Gdańska, Sopotu, Jastarni czy na Hel lub zaczarterować jacht.

Dane z 09/2013r. | Autor: P.F. | kontakt@polecana.szkola.pl Stylisi.pl