Wybierz rodzaj szkoły lub placówki:
  • Wszystkie szkoły:
  • Ilość znalezionych placówek: 705

Kraków leży w południowej części Polski na obszarze kilku zbiegających się krain geograficznych (Brama Krakowska, Kotlina Sandomierska, Pogórze Zachodniobeskidzkie, Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, Kotlina Oświęcimska). Miasto położone jest nad Wisłą.

Kraków jest drugim największym miastem Polski pod względem liczby ludności. Jednocześnie jest on jedną z najstarszych polskich metropolii, która aż do 1795 roku była stolicą kraju.

Kraków pełni funkcję jednego z centrów administracyjnych, gospodarczych, edukacyjnych, naukowych i turystycznych. Miasto może także pochwalić się tytułem Europejskiej Stolicy Kultury. Na terenie metropolii znajdują się liczne parki i rezerwaty przyrody. Na uwagę zasługuje między innymi parki miejski Planty, który otacza zabytkowe Stare Miasto oraz Zalew Zakrzówek i Dolinki Krakowskie.

Wizytówką Krakowa jest Zamek Królewski na Wawelu oraz Stare Miasto z Rynkiem Głównym, Sukiennicami i Kościołem Mariackim. Wśród najważniejszych zabytków wymieniany jest również Kazimierz, Kopiec Kościuszki oraz Kolegiata św. Anny.

Dane z 09/2013r. | Autor: P.F. | kontakt@polecana.szkola.pl Stylisi.pl