Technikum Komunikacyjne Nr 25

Kraków Ułanów 3

Adres: Kraków
Ułanów 3
Typ: TechnikumTyp: PublicznaTelefon: Telefon124115434Fax: Fax24117825Strona szkoły: www.tk.krakow.plWielkość: Miasto powyżej 5 tys.mieszkańcówREGON: 35672889800000Kategoria uczniów: Dzieci lub młodzieżSpecifika: brak specyfikiIlość uczniów, wychowawców...: 647Złożoność: Szkoła lub placówka w ramach jednostki złożonej

8 opinni

1. Szczerze mowiac odradzam te szkole, bylem w niej rok na logistyce sluzb mundurowych, koledzy ze starszych klas nabijali sie ze mnie i kolegow.
    ogolnie im wydaje sie ze sa w wojsku, kiedy zglosilem to nauczycielowi powiedzial „Fala rządzi kotami”

nie tak sobie to wyobrazalem ;(

2. Szczerze odradzam tę szkołę. Powodów jest wiele:

1. Mało perspektywiczne kierunki
    Logistyka mundurowa (technik logistyk de facto), najpopularniejszy kierunek w szkole nie zapewnia pożądanego na rynku pracy zawodu. Skuszeni zapewnieniami o łatwym znalezieniu pracy w służbach takich jak: Policja, Straż Pożarna czy Siły Zbrojne gimnazjaliści chętnie wybierają tę szkołę. Niestety jest to tylko propaganda z ulotek i dnia otwartego. Masowo kształceni są przyszli bezrobotni z dyplomem. No, ale mamy przecież wolny rynek. Im więcej uczniów, tym więcej pieniędzy z miejskiej kasy.

2. Przeludnienie
    Szkoła jest przeludniona. Padła ofiarą własnego sukcesu (a raczej biznesu). Ze względu na ogromną ilość klas lekcje odbywają się w systemie zmianowym w godz. 7:10 – 19:30. Jednego dnia siedzi się do późna w szkole, a następnego trzeba iść na rano. Oczywiście nie ma żadnej taryfy ulgowej co do nauki czy zadań domowych i często słyszy się tylko pretensje od nauczycieli. Zdarza się, że brakuje klas, w których mogłyby odbyć się lekcje, więc muszą się one odbyć w ławkach ustawionych na korytarzu.

3. Fatalne zarządzanie
    Dyrektor jest, ale go nie ma. Po kilku nieprzyjemnych aferach opisywanych w mediach po prostu przestał się pojawiać w szkole. Czy został zawieszony? Czy jest na urlopie jak wmawiano nam na początku roku? Nikt z uczniów nie wie. Wypytywani nauczyciele nabierają wody w usta. Obowiązki niewidzianego od czerwca 2015 r. oficjalnego dyrektora szkoły pełnią jego zastępcy, lecz nie mogą sobie poradzić z panującym tu bałaganem. Jeżeli chodzi o załatwienie czegokolwiek to również jest bardzo źle. Nikt nic nie wie, nikt nie jest za nic odpowiedzialny i kończy się na odbijaniu piłeczki jeden od drugiego lub braku odzewu. Sama szkoła standardami w tych kwestiach cofnęła się do poprzedniego ustroju.

4. Inne:

W ulotkach skierowanych do gimnazjalistów szukających szkoły jest mowa o różnych rzeczach, które są realizowane tylko w teorii m.in. „wycieczki krajowe i zagraniczne”. Prawda jest taka, że wycieczek klasowych po prostu nie ma. Dyrekcja dała zakaz i tyle. Jeżeli już to wycieczki międzyklasowe gdzie dana klasa dostaje przydział 2-3 osoby do posłania lub kto pierwszy ten lepszy.

Inne z pozoru błahe, ale denerwujące szczegóły:
    – zamknięcie szkoły na cztery spusty; jest problem z wejściem i wyjściem ze szkoły pomimo, że ktoś zaczyna lub kończy lekcję
    – pomysł obowiązkowego noszenia identyfikatorów w widocznym miejscu (na szczęście nie wypalił),
    – brak wycieczek klasowych, jedyną wycieczką było zwiedzanie sanktuarium w Łagiewnikach (w końcu klerowi się nie odmawia), wyjątkiem są klasy logistyczne i ich programowe wyjście na lotnisko itp.

3. Nie warto iść do tej szkoły ze względu na fatalną organizację nauki, fatalnie dobrana kadra nauczycielska, natłok pracy związany z nieodpowiednio dobranymi godzinami nauki.
    Nauka odbywa się na dwie zmiany.
    Więc siedzi się od rana do wieczora.
    Szkoła kusi wspaniałymi perspektywami pozyskania zawodu, rzekomo wynikającymi z kierunku nauki.
    Odradzam.

4. Kto ma pecha trafi na najstarszą z pań polonistek i matematyczkę taką zdziwaczałą nieco i matura z głowy ! Poziom lekcji beznadziejny .

5. Nie polecam tej szkoły . Łatwo dałem sie nabrać na propagandę wspaniałego zawodu Logistyka … Teraz widze ze jest to pic na wode a sam profil sluzy wylacznie zlowieniu jak najwiekszej liczby ofiar w sidla . Nigdy nie bylem tak zazenowany kadra nauczycielska ( sa wyjatki ale bardzo nieliczne ) oraz klamstwem na temat wycieczek szczegolnie tych zagranicznych . Szkola doslownie PĘKA W SZWACH . Jezeli ktos ma watpliwosci niech przyjdzie i sprawdzi .

Kategoria: Technikum Miejscowość: Kraków Odwiedzin: 3643 Ocena:
Głosów: 18