Wybierz rodzaj szkoły lub placówki:
  • Wszystkie szkoły:
  • Ilość znalezionych placówek: 237

Olsztyn położony jest na obszarze Pojezierza Mazurskiego, nad rzeką Łyną, w sąsiedztwie Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej. Miasto pełni funkcję stolicy województwa warmińsko-mazurskiego i jest siedzibą regionalnych władz.

Aglomeracja jest ośrodkiem gospodarczym, kulturowym oraz edukacyjnym woj. warmińsko-mazurskiego. Funkcjonuje tutaj przemysł oponiarski, drzewny i meblarski, spożywczy (przetwórstwo mięsne i mleczarskie, browar) oraz odzieżowy.

Miasto podzielono na dwadzieścia trzy osiedla.

W Olsztynie znajduje się wiele terenów rekreacyjnych. Kompleks Lasu Miejskiego zajmuje powierzchnię aż 1050 hektarów. Mieszczą się tutaj również rezerwaty przyrody (Mszar i Redykajny ? roślinność torfowa) oraz liczne parki miejskie.

Otoczenie lasów i jezior przemienia aglomerację w teren niezwykle atrakcyjny turystycznie. Miasto leży na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego oraz na Szlaku Kopernikowskim. Do Olsztyna przyciągają również spływy kajakowe ?Łyną przez Olsztyn?. Trasa kajakowa rozpoczyna się przy zamku olsztyńskim i wije się przez piękne tereny Lasu Miejskiego.

Dane z 09/2013r. | Autor: P.F. | kontakt@polecana.szkola.pl Stylisi.pl