Wybierz rodzaj szkoły lub placówki:
  • Wszystkie szkoły:
  • Ilość znalezionych placówek: 621

Poznań jest miastem położonym w zachodniej części Polski, na Pojezierzu Wielkopolskim, w dolinie Warty oraz trzech jej dopływów (Bogdanka, Cybina, Główna).

Miasto jest ośrodkiem przemysłowym, handlowym, logistycznym oraz turystycznym. Poznań słynie również jako organizator Międzynarodowych Targów Poznańskich, które są największą tego typu imprezą w kraju i jedną z większych w całej Europie. Targi wystawiennicze organizowane są tutaj już od 1921 roku.

Ponadto Poznań jest ośrodkiem akademickim, naukowym oraz kulturalnym województwa wielkopolskiego. W mieście znajdują się uczelnie oraz teatry, kina, filharmonia, opera i inne placówki kulturalne.

Na terenie Poznania położone są 2 rezerwaty przyrody ? Żurawiniec oraz Meteoryt Morasko. W granicach administracyjnych miasta leży również obszar krajobrazu chronionego Dolina Cybiny.

Miasto przyciąga licznych turystów, którzy zwiedzają Trakt Królewsko-Cesarski, Szlak Romański czy Szlak Piastowski. Wśród zabytków, na uwagę zasługuje Zamek Cesarski, Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar, Park Wodny Termy Marsjańskie. Licznych odwiedzających przyciąga Palmiarnia Poznańska (położona w Parku Wilsona) oraz Słoniarnia w miejscowym Nowym Zoo.

Dane z 09/2013r. | Autor: P.F. | kontakt@polecana.szkola.pl Stylisi.pl