Wybierz rodzaj szkoły lub placówki:
  • Wszystkie szkoły:
  • Ilość znalezionych placówek: 197

Sosnowiec jest miastem powiatowym położonym w południowej części kraju, na obszarze Wyżyny Śląskiej, w obrębie Zagłębia Dąbrowskiego. Historycznie miasto leży na terenie Małopolski, usytuowane jest nad rzeką Krynicą, Czarną Przemszą oraz Białą Przemszą. Aglomeracja wchodzi w skład woj. śląskiego oraz Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Z Sosnowcem graniczy Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Mysłowice, Jaworzno, Katowice oraz Sławków.

Przed 1989 roku gospodarka Sosnowca opierała się przede wszystkim na przemyśle górniczo-hutniczym. Obecnie miasto jest ośrodkiem przemysłowo-handlowym.

Na terenie aglomeracji znajduje się około 2250 hektarów zieleni (lasy, parki, skwery, ogródki działkowe). Mieszkańcy chętnie korzystają z Parku Harcerskiego w Sosnowcu Ostrej Górce, Parku Sieleckiego czy Parku Leśnego w Sosnowcu Kazimierzu Górniczym, który posiada akwen wodny oraz ogród zoologiczny.

Wśród atrakcji turystyczny Sosnowca warto wymienić Zamek Sielecki, Bazylikę katedralną Wniebowzięcia NMP, Cerkiew prawosławną pw. Wiary, Nadziei i Miłości, Dwór Mieroszewskich w Sosnowcu Zagórzu oraz liczne pałace i kościoły.

Dane z 09/2013r. | Autor: P.F. | kontakt@polecana.szkola.pl Stylisi.pl