Wybierz rodzaj szkoły lub placówki:
  • Wszystkie szkoły:
  • Ilość znalezionych placówek: 358

Szczecin jest miastem na prawach powiatu położonym w północno-zachodniej części Polski, w sąsiedztwie granicy z Niemcami, nad rzeką Odrą. Od północy miasto otacza Puszcza Wkrzańska, od południa Puszcza Bukowa, a od wschodu Puszcza Goleniowska.

Aglomeracja pełni funkcję stolicy województwa zachodniopomorskiego. Powierzchnia miasta plasuje go na trzecim miejscu pod względem wielkości w Polsce.

Szczecin stanowi ośrodek gospodarczy regionu. Dostęp do Bałtyku przez Odrę i Zalew Szczeciński, przemienił aglomerację w główny ośrodek gospodarki morskiej.

Szczeciński port morski jest główną siedzibą Polskiej Żeglugi Morskiej. Funkcjonują w nim stocznie remontowe oraz jachtowe. Do szczecińskiego portu przybywają armatorzy z niemal całego świata.

Jednocześnie miasto stanowi również centrum akademickie i kulturalne regionu oraz znany ośrodek turystyczny. Szczecin jest jednym z punktów Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Wizytówkę turystyczną aglomeracji stanowią Wały Chrobrego nad Odrą. Długość tarasów widokowych sięga tutaj pięciuset metrów. W sąsiedztwie Wałów Chrobrego mieści się Akademia Morska w Szczecinie oraz Główny Gmach Muzeum Narodowego w Szczecinie. Uwagę zwraca również Zamek Książąt Pomorskich, Brama Królewska i Brama Portowa oraz Baszta Siedmiu Płaszczy. Ponadto turyści znajdą tutaj liczne zabytkowe pałace oraz kościoły.

Dane z 09/2013r. | Autor: P.F. | kontakt@polecana.szkola.pl Stylisi.pl