Wybierz rodzaj szkoły lub placówki:
  • Wszystkie szkoły:
  • Ilość znalezionych placówek: 199

Toruń jest miastem położonym nad rzeką Wisłą i Drwęcą w obrębie Pomorza oraz Kujaw. Administracyjnie aglomeracja należy do woj. kujawsko-pomorskiego i stanowi siedzibę marszałka oraz organów samorządowych tego województwa.

Miasto jest jednym z najstarszych polskich grodów, którego zabytkowa zabudowa figuruje na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Toruń jest ośrodkiem gospodarczym, naukowym, kulturalnym oraz turystycznym regionu często określanym mianem Centrum Krajoznawczego Polski.

Aglomerację okalają lasy ? miasto bezpośrednio sąsiaduje z Barbarką, Lasem Bielawskim i Bielańskim, Lasami Ciechocińskimi oraz Puszczą Bydgoską.

Wśród zabytków Torunia prym wiedzie Stare Miasto leżące na Szlaku Gotyku Ceglanego, które powszechnie uznano za najważniejszą zabytkową zabudowę w Polsce (od 1997 roku na liście UNESCO). Przewodniki jako miejsca warte zwiedzenia polecają: Rynek i Ratusz Staromiejski, Rynek Nowomiejski, ruiny zamku krzyżackiego, zbudowane w stylu gotyckim kościoły (św. Jakuba, pofranciszkański Wniebowzięcia NMP), Dom Kopernika z XV wieku, Kamienicę Pod Gwiazdą wzniesioną w XV wieku, spichlerze budowane od XIV do XVIII wieku, pomnik Mikołaja Kopernika oraz Dwór Artusa w Toruniu.

Dane z 09/2013r. | Autor: P.F. | kontakt@polecana.szkola.pl Stylisi.pl